Twoje zębowie

By | 24 lipca 2015

1Paradoks naszego uzębienia polega na tym, że choć zęby są tak twarde, że można je przewiercić jedynie diamentowym wiertłem, a jako jedyny element naszego ciała są w stanie przetrwać spalenie w wysokiej temperaturze, to wystarczy je zaniedbać i nie utrzymywać odpowiedniej higieny, lub po prostu jeść za dużo słodyczy by się ich pozbyć, niekiedy raz na zawsze.

Większość przypadków, nawet bardzo zaawansowanej próchnicy, da się oczywiście leczyć. Jest to co prawda zabieg bardzo bolesny, gdyż znieczulenie miejscowe bardzo rzadko odbierze nam całkowite czucie, a jedynie nieco otępi ból, który przy leczeniu kanałowym jest naprawdę intensywny. Samo leczenie kanałowe również nie należy do najtańszych zabiegów. W zależności od gabinetu, musimy liczyć się z wydatkiem od 500 do 800 zł, a jest to jedynie koszt samego leczenia do którego trzeba doliczyć jeszcze koszt wypełnienia zęba. Czasem również wymagane jest powtórzenie wizyty, a co za tym idzie koszty takiego leczenia dodatkowo rosną. Nie trzeba jednak chyba mówić, że i tak warto jest się poddać takiemu zabiegowi – zawsze lepiej jest mieć swoje własne zęby, a jeżeli już wymagane było leczenie kanałowe to zapewne ból w zębie nam bardzo doskwierał i z pewnością poczujemy wielką ulgę kiedy już się go całkowicie pozbędziemy. implant

Niestety, czasem nawet na leczenie kanałowe bywa już za późno i jedyne co nam pozostaje to implanty zębów. Jak one wyglądają możecie sobie zobaczyć na obrazku obok. Implant musimy założyć w momencie kiedy korzeń zęba był tak zepsuty, że właściwie nie było czego leczyć i jedynym rozwiązaniem problemu było jego usunięcie. W sytuacji kiedy wyrywana jest siódemka, bądź ósemka to problemu nie ma, ale jeśli jest to ząb wcześniejszy to jego brak wygląda bardzo nieestetycznie i trzeba sobie jakoś z tym mankamentem poradzić. Sam implant przybiera oczywiście wygląd naturalnego zęba i postronny obserwator raczej nie powinien zauważyć różnicy. implant2Sam korzeń zęba wykonany jest z tytanu i to już samo w sobie jest odpowiedzią na to, dlaczego jego instalacja nie należy do najtańszych zabiegów. Ciężko tutaj mi będzie jednoznacznie określić jaki jest koszt wstawienia jednego implantu. Zależy to powiem od regionu, kategorii zęba a także ilości przeciwskazań ku wykonaniu takiego zabiegu. Dość powiedzieć, że w niektórych wypadkach będziemy musieli liczyć się z kosztami sięgającymi nawet 5000 złotych! Jak widać zatem o zęby baaardzo opłaca się dbać, nawet jeśli nie popchną nas ku temu względu estetyczno-zdrowotne, to powinien nas do tego przekonać aspekt ekonomiczny.

2 thoughts on “Twoje zębowie

Dodaj komentarz